Šahtjor razbio Real u Madridu, Lokomotiva uzela bod u Austriji

Printskrin

Fudbaleri Real Madrida poraženi su na svom terenu od Šahtjora rezultatom 3:2 na startu grupe B Lige šampiona.

Za domaće je šezdeset minuta igrao i Luka Jović, koji nije imao naročito mnogo uticaja na igru svoje ekipe, a najveću, praktično jedinu, šansu propustio je u 30. minutu. Tačnije, ponovo je pokazao da je još jedan veliki promaš u sakutingu „kraljevskog“ kluba.

Ni golman Madriđana nije naročito blistao na terenu, međutim žar i borbu unili su Vinicijus, Benzema i Asensio koji su doveli do smanjenja rezultata u prvih 15 minuta druge deonice. Ipak, taj žar i borba brzo su isparlili i jedini dramatičan momenta na meču bile su šanse Šahtjora da dođu do gola iz kontre.

Konačan rezultat Real Madrd 2:3 za Šahtjor. Ovo je drugi neočekivani poraz Madriđana u samo pet dana.

Пласман обезедио SofaScore LiveScore

Salcburg- Lokomotiva Moskva

Veliki bod sprskog trenera u Austriji

Fudbaleri Lokomotive iz Moskve odigrali su 2:2 na gostovanju protiv Salcburga u prvom kolu grupne faze Lige šampiona.

Izabranici Marka Nikolića odigrali su dobru utakmicu u Austriji i zadovoljni se vraćaju u prestonicu Rusije. Iako nisu prema svetskim kladionicama imali nikakve šanse u ovom meču, Lokomotiva je pokazala mnogo drugačije.

Gosti su poveli malo pre dvadesetog minuta preko Edera, da bi domaći došli do egala tik pred kraj prve deonice. Uloge su se zamenile u drugom poluvremenu, te je Salcburg došao do vođstva da bi Moskovljani izjednačili 12 minuta pred kraj meča.

Važan bod za osporavanog srpskog trenera u Ligi šampiona.