Roma se samoporazila, Liverpul rešio sa Sitijem u prvom poluvremenu

0
212
Bn

Velika pobeda Liverpula u prvom meču četvrtfinala Lige šampiona protiv Mančester sitija, dok su Rimljani uništili sami sebe na „Nou Kampu“.

Čas fudbala održali su Jirgen Klop i njegovi puleni na „Enfildu“ Mančester sitiju i Pepu Gvardioli. Zahvaljujući maestralnom prvom poluvremenu su ubedljivo slavili (3:0).

Fudbaleri Barselone savladali su Romu u prvoj četvrtfinalnoj utakmici Lige šampiona rezultatom 4:1 (1:0).

To je taj Liverpul, ovo nije pravi Mančester siti! Klop rasturio Gvardiolu!

Jedini problem za nemačkog stručnjaka je povreda Mohameda Salaha iz 53. minuta.

Liverpul je pokazao dominaciju na trenu u prvom poluvremenu, gde su igrači napravili preformans u režiji Jirgena Klopa. Prvi gol pao je već u 12. minutu a stralac je bio Salah. Deset minuta kasnije u listu strelaca se upisao i Čembrlejn, a nakon novih deset i Mane.

liverpul man city

deadspin

Drugo poluvreme ekipa Liverpula ostavila je igračima Sitija da jure rezultat, ali kombinacije Klopove ekipe iz napdačke forme u prvom poluvremenu do odbrambene u drugom sačuvala je mrežu.

Nema šta da se ospori kada su u pitanju spekulacije da je Klop održao fudbalski čas svom kolegi rivalu Gvardioli.

Резултат слика за barselona roma

Roma je na svom gostovanju zabeležila tri pogotka od kojih su dva završila u mreži „Vučice“. Prvo je svoju mrežu zatresao De Rosi u 38. minutu, a potom i Manolas u 57. minutu.

Barselona je tačku na utakmicu stavila preko Pikea u 60. minutu, ali Roma nije pristala na predaju. Sjajnom borbom fudbaleri Rome došli su do pogotka preko Džeka u 80. minutu.

Taman što su pomislili da mogu kući odneti „pozitivan poraz“ ako postignu još jedan gol, fudbaleri Rome primili su četvrti greškom odbrane nakon loše reakcije odbrambenog igrača.

Van fudbalskog terena izveštaji nam šalju informacije nereda na ulicama Liverpula. Dakle, huligani Liverpula su „vatreno“ dočekali autobus koji je prevozio igrače Mnačester Sitija.

Ulice su bile obojene bakljama i dimnim „bombama“, a huligani su flašama zasuli „građane“ i toliko oštetili autobus da nije mogao da se vrati u Mančester.

Iz Liverpula su odmah reagovali i uputili izvinjenje Pepu Gvardioli i njegovoj ekipi zbog svega što su doživeli tokom incidenta.