Prvi u istoriji EVROLIGAŠKI DERBI: Crveno-beli slavili trojkom Nedovića u poslednjim sekundama

0
344

Nemanja Nedović doneo je pobedu Crvenoj zvezdi u prvom večitom derbiju u istoriji Evrolige pogodivši trojku dve sekunde pre kraja za trijumf crveno-belih 76:73 (11:20, 29:13, 14:19, 22:21). Bila je ovo peta uzastopna pobeda Zvezde u Evroligi, dok je Partizan doživeo četvrti poraz u nizu u elitnom takmičenju.

Mnego je bolje Partizan otvorio prvi evroligaški derbi, iako su se oba tima propisno ispromašivala u prvim minutima utakmice. Međutim, Partizanove promašaje je skaupljao Matijas Lesor koji je već posle prve četvrtine imao osam skokova od čega čak pet u napadu. Crno-beli su zahvaljujući trojci Pantera poveli i dvocifrenom razlikom 16:4, ali je do kraja četvrtine Zvezda uspela da smanji na 20:11. Činilo se da je Partizan brže pronašao odgovarajući ritam, ali je usledila sjajna rola Petruševa, Martina i Nedovića i Zvezda je serijom 13-2 u 15. minutu stigla do prvog vođstva na meču 24:22.

Na kratko je Madr prekinuo tu seriju, ali je Dobrić vezao pet poena za prednost Ivanovićevog tima 29:24. Madar se razigrao u drugoj četvrtini, pratili su ga Ledej i Panter, ali je Zvezda preko Petruševa i Nedovića uspela da na poluvreme ode sa vođstvom 40:33.

Krenuli su crno-beli ponovo bolje od rivala kao i na startu meča i za pet miuta je u trećoj deonici bilo nerešeno 44:44. Doneo je Lesor ubrzo i prednost crno-belima 46:44, da bi usledial igra poen za poen, da bi Nedović i Martin pred poslednju četvrtinu doneli vođstvo crveno-belima 52:50. Loš šut za tri poena imali su i jedni i drugi, ali je Partizan pogodio za nešto više od tri minuta tri trojke preko Egzuma,  Anđušića i Papapetrua, ali nije to crno-belima donelo prednost jer su Nedović, Mitrović i Dobrić održavali korak Zvezde za velikim rivalom.

Posle trojke Papapetrua jeste Partizan imao vođstvo 65:62 u 34. minutu, ali je Vildoza pogodio na drugoj strani. Poenima Egzuma i trojkom Pantera, Partizan je u 37. minut stekao prednost 71:65, ali za 60 sekundi su Martin i Vildoza trojkom doveli Zvezdu na samo poen zaostatka. Prekinuo je to Papapetru dvojkom, ali je Vidoza drugom trojkom u nizu doneo izjendačenje 73:73 soro minut i po pre kraja. Do kraja je Panter dva puta promašio za tri, jednom i Madar, a na drugoj strani Nedović nije bio precizan. Međutim, u poslednjem napadu Zvezde Vildoza je video Nedovića samog u ćošku koji je promašio sve prethodne šuteve za tri, ali je ovaj pogodio dve skeunde pre kraja.

Ispostavilo se da je to bio pobednički šut, pošto je Madr promašio trojku za izjednačenje.

PARTIZAN – CRVENA ZVEZDA 73:76 (20:11, 13:29, 19:14, 21:22)

DVORANA: Štark arena

SUDIJE: Garsija, Lotermozer, Vilijus.

PARTIZAN: Vukčević 2, Ledej 4, Panter 15, Smailagić 2, Papapetru 13, Egzum 5, Brodzijanski, Naneli, Lesor 11 (10 sk), Trifunović 2, Anđušić 5, Madar 14.

CRVENA ZVEZDA: Holand, Vildoza 14, Lazarević 2, Mitrović 4, Lazić 3, Martin 8, Dobrić 9, Nedović 20, Marković, Kuzmić, Petrušev 10, Bentil 6.