PROMAŠENE PRILIKE KOŠTALE PARTIZAN POBEDE, BOD ZA CRNO BELE NA OTVARANJU LIGE EVROPE

SHARE
vojvodinainfo

Beogradski Partizan započeo je svoju evropsku jesen. Crno – beli su u okviru prvog kola Grupe L Lige Evrope na svom stadionu dočekali holandskog predstavnika, ekipu AZ Alkmara.

Zbog suspenzije od strane UEFA, zabranjeno je prisustvo publike. Međutim, ta odluka je dovela do veličanstvene predstave pred preko 22.000 dece, mladih navijača iz škola fudbala širom Srbije. Ova deca su svojim energičnim navijanjem vodila Partizan tokom cele utakmice, te odsustvo publike suštinski nije ni postojalo. Naprotiv, upravo publika je pokazala kako se voli klub od prvog do poslednjeg sudijskog zvižduka.

Trener Partizana odlučio se za oprobani sastav, te je Asano ponovo vraćen na levu stranu napada Partizana, a Natho je dobio priliku da od prvog minuta diriguje igrom beogradskog Partizana.

Prvo poluvreme počelo je sa nekoliko dobrih prilika za našeg predstavnika. Nakon prilike koju je propustio Tošić, brzo je usledio kontra napad AZ Alkmara, Stengs je bio iza leđa golmana Stojkovića i bez problema prosledio loptu u praznu mrežu. Međutim, primljeni gol nije poljuljao srpski klub. Partizan se brzo konsolidovao i nakon jednog od nekoliko dobrih napada, Asano je fauliran sa leđa, te je sudija bez dileme uz slobodan udarac za Partizan pokazao crveni karton Svensonu. Od 28. minuta Partizan je na terenu bio sa igračem više, što je potpuno pokrenulo parni valjak.Umar Sadik je oboren u 41. minutu u kaznenom prostoru, a sudija Gvido nije imao izbora i morao je da pokaže na belu tačku. Precizan izvođač jedanaesterca bio je Natho, igrač koji se tiho postavlja za lidera ove generacije Partizana. Poluvreme je završeno rezultatom 1-1.

Drugo poluvreme počelo je potpunom dominacijom Partizana, što je rezultiralo vođstvom od 2-1, nakon još jednog gola koji je postigao sjajni Bibras Natho. Kad se činilo da Partizan ima sve u svojim rukama, desio se šok.Prvi napad AZ Alkmara u drugom poluvremeno, a gol niotkud postiže Badu. Neočekivano izjednačenje gostiju nateralo je Partizan da iz sve snage krene u napad. Međutim, ređali su se promašaji u neverovatnim prilikama, od Asana, preko zicera za Sumu, pa sve do fenomenalne prilike povratnika u redove Partizana, Lazara Markovića koji se sam našao ispred golmana i lobom prebacio ceo gol. Mogao je Marković da bude junak utakmice, šteta što nije bio dovoljno skoncentrisan.Pokušavali su crno – beli u poslednjim minutima meča svim snagama da dođu do gola za važnu pobedu, međutim samo se da zaključiti da su ih prethodno promašene šanse koštale radovanja.Za kraj prvog kola Lige Evrope, Partizan – AZ Alkmar 2:2 i samo jedan bod za naš klub na početku takmičenja.Ako Partizan popravi realizaciju i nastavi da igra sa istom željom kao na prvoj utakmici, pobede u narednim duelima su moguće, a samim tim i evropsko proleće Partizana, koje svi u Humskoj još jednom silno žele da ponove.Sastavi:PARTIZAN: Stojković – Urošević, S. Pavlović, Ostojić, Miletić – Zdjelar, Šćekić (od 80. minuta Suma) – Tošić (od 63. minuta Marković), Natho, Asano – Sadik (od 89. minuta Gigić), trener: Savo Milošević.AZ ALKMAR: Bizo – Svenson, Flar, Vujtens, Vijndal – Mitdsjo, De Vit, Kompajners – Stengs, Idrisi, Badu, trener: Arne Slot.

Autor: N.Tepavac

Fotograf:D.Panic