Primili gol nakon 1.179 minuta!

Vladimir Ivić, foto Action Images

Došao je kraj fenomenalne serije Makabija na čelu sa našim trenerom Vladimirom Ivićem.

Ekipa Makabija iz Tel Aviva je nakon 13 kola u kojima je sačuvala mrežu konačno primila pogodak. Izralski velikan je u 9. minutu meča protv poslednjeplasiranog Nes Cione primio gol, i tako prekinuo niz od 1179 minuta bez primljenog pogotka. Do kraja meča su uspeli da izjednače i meč je završen 1:1.

Makabi je posle 11. kola oborio svetski rekord, ostvarivši rekordan broj mečeva bez primljenog pogotka na startu sezone. U međuvremenu taj rekord je produžen za još dve utakmice.

Gol razlika Makabija nakon ovog meča u kom su po prvi put ove sezone dobili gol iznosi impresivnih 21:1. Zanimljivo je da su sve ostale ekipe u ligi dobile minimum 10 golova do sada.

Poslednji put do ove subote Makabi je bio savladan u pretposlednjem kolu prošle sezone, što se desilo još 19. maja, odnosno pre 209 dana!

izvor: Mondo.rs