Poznati prvi učesnici četvrtfinala Lige šampiona – Atalanta najveće iznenađenje!

ATalanta - Valensija/NewsBwin Foto

Fudbaleri Lajpciga i Atalante prvi su učesnici četvrtfinala Lige šampiona.

Nemačka ekipa je nakon pobede u Londonu nad Totenhemom (1:0), u revanšu uspela još jednom da nadigra ekipu Žozea Murinja i slavi sa 3:0.

Marcel Sabicer je bio zvezda večeri, koji je mrežu gostujuće ekipe pogađao u 10. i 22. minutu, da bi konačan rezultat postavio Emil Forsberg u 87. minutu.

Atalanta je u još jednoj fenomenalnoj utakmici savladala Valensiju, ovoga puta na praznoj Mestalji sa 4:3, uz neverovatnu partiju Josipa Iličića, koji je postigao sva četiri pogotka za svoju ekipu.

Image result for atalanta

Italijanska ekipa je u prvom duelu slavila sa ubedljvih 4:1 i tako zasluženo prošla među najboljih osam ekipa u Evropi.

Četvrtfinale je na programu 7/8. i 14/15. aprila, a žreb za sve preostale runde je 20. marta.