Partizan slavio u Danskoj, Spartak izgubio od Brondbija

SHARE
StarSport

Fudbaleri Partizana odigrali su najbolji meč ove sezone i savladali Noršelan 2:1 (1:0) na gostovanju, u prvom meču III kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Crno-beli su do velike pobede u Danskoj stigli pogocima Rikarda Gomeša u desetom i debitanta Gorana Zakarića u 64. minutu.

Ipak su Danci došli do gola na kiks odbrane u 70. minutu koji je iskoristio rezervisa Matijas Rasmusen te sveo rezultat na 2:1 i doveo Noršelan u bolju poziciju uoči revanša u Beogradu.

Image result for nordsjaelland partizan

Spartak 0:2 sa Brondbijem – težak posao ga čeka u Danskoj

Fudbaleri Spartaka izgubili su od danskog Brindbijem na „Rajku Mitiću“, prvi meč 3. kola kvalifikacija za Ligu Evrope: Spartak – Brondbi 0:2 (0:1).

Danskoj ekipi je ovo prvi nastup u Evropi ovog leta, jer je bio slobodan u prva dva kola.

Spartak je utakmicu otvorio sasvim solidno, igrao je pametno, pritiskao odbranu Brondbija, međutim Danci su prvu priliku imali u 29. minutu i pametno je iskoristili. Odbrana Spartaka je slabo odreagovala na centaršut lopta je stigla do Domika Kajzera, koji je između dva igrača iz Subotice zahvatio loptu i smestio je iza leđa golmana Perića.

Mukhatur koji je neočekivano sedeo na klupi, dobio je svoju šansu u drugom poluvremenu, i prvi dodir sa loptom je protvorio u velikih 0:2 u gostima.

Težak posao čeka Spartak u revanš meču, ali navikli smo na iznenađenja.