Nekadašnja teniserka i selektorka Tatjana Ječmenica poginula u sudaru kod Beograda

0
399

Nekadašnja srpska teniserka Tatjana Ječmenica i selektorka Fed kup reprezentacije Srbije i SCG poginula je u teškoj saobraćajnoj nesreći u okolini Beograda, saopštio je ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić.

Potpredsednik Vlade i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić oglasio se na Instagramu i saopštio da je u saobraćajnoj nesreći u okolini Beograda poginula nekadašnja teniserka i selektorka Fed kup reprezentacije Srbije i Državne zajednice Srbije i Crne Gore Tatjana Ječmenica

“U teškoj saobraćajnoj nesreći u okolini Beograda život je izgubila jedna od naših najboljih teniserki u istoriji Srbije i nekadašnji selektor reprezentacije Tatjana Ječmenica. Poslednji pozdrav dragoj prijateljici i saborcu, neočekivano i prerano”, napisao je Dačić u objavi na Instagramu.

Saobraćajna nesreća se dogodila sinoć u 20.54, na obilaznici kod petlje “Orlovača”, kada su se sudarili putničko i teretno vozilo. Jedan putnik izvučen iz automobila u svesnom stanju, dok je druga osoba preminula tokom akcije izvlačenja, saznaje Radio-televizija Srbije.

Vatrogasci iz Košutnjaka, Železnika i Rakovice sela stigli su na lice mesta u 21.16.

Ječmenica je rođena 4. jula 1978. godine u Novom Sadu i tokom karijere bila je profesionalna teniserka i selektorka Fed kup reprezentacije Srbije, kao i Zajednice Srbije i Crne Gore.

Najbolji plasman na VTA listi bio joj je 72. mesto, a tokom karijere osvojila je šest ITF turnira.