Mančester lako sa Partizanom

SHARE
Mančester Junajted- Partizan, Foto: Getty images

U utakmici 4. kola Lige Evrope fudbaleri Partizana gostovali su slavnom Mančester Junajtedu. Na kraju meča laka i rutinska pobeda domaćih na „Old Trafordu“, rezultatom 3:0 (2:0).

vojvodinainfo

Od samog starta domaćin je zaigrao kvalitetno i držao konce u svojim rukama. Odličnu igru u prvom poluvremenu krununisali su golovima Grinvuda u 22. i  Marsijala u 33. minutu igre. Na samom startu drugog dela strelac je bio Rašford u 49. minutu i utakmica je praktično već bila rešena. Do kraja meča još nekoliko puta se istakao golman Partizana Stojković, a pred golom domaćih nije bilo većih uzbuđenja.

MANČESTER JUNAJTED: Romero – Van Bisaka, Megvajer, Roho, Jang – Mektominej (od 75. Lingard), Fred (od 63. Garner), Mata – Grinvud, Rašford (od 67. Pereira), Marsijal. Trener: Ole Gunar Solsker.

PARTIZAN: Stojković – Miletić, Ostojić, Pavlović, Urošević – Zdjelar, Šćekić – Suma, Natho (od 60. Tošić), Asano (od 69. Stevanović) – Sadik (od 85. Ivanović). Trener: Savo Milošević.

U drugom meču ove grupe fudbaleri AZ Alkmara su pobedili Astanu u gostima ubedljivim rezultatom 5:0. Crno-bele iz Humske očekuje težak zadatak kada je reč o prezimljavanju u Evropi.

Nakon četiri kola Mančester ima 10 bodova, AZ 8, Partizan 4, dok je Astana bez bodova.