Mančester Junajtedu derbi na oproštajnom meču Vengera

0
151
Mondo

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su Arsenal sa 2:1, u 36. kolu Premijer lige.

Žoze Murinjo i njegovi izabranici ostvarili su 24. pobedu ove sezone, a heroj je bio Marun Felaini koji je u nadoknadi vremena postigao gol za 2:1.

Sa druge strane Tobdžije su doživele 12. poraz, a Venger je, u svom poslednjem meču na Old Trafordu, na teren izveo poprilično izmenjen sastav zbog revenš meča sa Atletikom u Ligi Evrope.

Mančester Junajted je odlično započeo utakmicu i poveo već u 16. minutu preko Pola Pogbe. Lukaku je poslao odličan pâs ka Sančesu, šut Čileanca je izblokiran, ali je na pravom mestu bio Pogba i zatresao mrežu.

Drugo poluvreme

U drugom poluvremenu Arsenal je uspeo da dođe do izjednačenja. Nekadašnji fudbaler Mančestera Henrik Mhitarjan pogodio je mrežu u 51. minutu i tako poravno rezultat.

Izgledao je sve kao da će to biti i konačan rezultat, međutim po ko zna koji put heroj bio je Felaini. Jang je sjajno centrirao, a Belgijanac glavom savladao Ospinu u 92. minutu.

Ovako Mančester ostaje utvrđen na drugom mestu, dok Arsenal mora da bude oprezan ako hoće da zadrži poziciju koja vodi u Evropu.