Ludnica u Mančesteru – Najbolji meč ovosezonskog prvenstva

0
195
derby

Juče se odigrao meč 33. kola Premijer lige u kome je Mančester Siti imao priliku da stavi pečat na prvenstvo i to baš na gradskom derbiju

Ekipa Pepea Gvardiole dočekala je Murinjov Mančester Junajted u 33. kolu Engleske Premijer lige. Mančester Siti je imao priliku da proslavi osvajanje prvenstva i to baš na gradskom derbiju, ali mu nije pošlo za rukom.

Dva trenerska rivala, dva gradska rivala u sjajnoj utakmici

Ekipa Junajteda je imala odličan povratak u meč pored činjenice da su gubili sa 2:0, meč su završili deklasiranjem najvećeg i gradskog rivala 2:3.

Sve je bilo spremno. Motiv, šampionat, proslava, bonusi. Poraz od Liverpula su sklonili na stranu i hteli još jednom da dokažu i pokažu ko je najbolji klub u gradu.

U prvoj međusobnoj utakmici ove sezone, „građani“ su porazili „đavole“ sa 1:2. Imali su priliku da sada još jednom, na svom terenu urade isto i proslave titulu pre vremena.

U samom startu meča Mančester Siti je krenuo furiozno u svom stilu. Nije im trebalo mnogo, posle kornera u 25. minutu Kompani je zakucao loptu glavom u mrežu. Euforija je počela. Igrači su slavili, tirbine su se tresle, Gvardiola potvrđuju titulu.

Резултат слика за man city man utd kompany

Samo pet minuta kasnije, novi gol za Mančester Siti – Gundogan strelac posle dobre akcije i sudijskog „pustanja prednosti“, pošto je ful na Saneom načinjen u toku same akcije „građana“. Sjajan okret i Gundogan zabija drugi gol za Mančester Siti – 2:0.

Резултат слика за man city man utd gundogan

To je bilo to! Mančester Siti ponovo razbija.

Sa druge strane „crveni đavoli“ nisu odustajali od svoje standardne igre. 1:0, 2:0 Murinjova taktika ostaje ista, napadi, akcije, odbrana, pokušaji, sve jedan za drugim. Prvo poluvreme ide građanima, a radovanje se moglo čuti i u tunelu.

Drugo poluvreme

Druga polovina meča – ništa se nije promenilo, treneri nisu vršili izmene, sve je izgledalo isto. Očekivao se novi gol Sitija – mašina je proradila.

Novi napadi „crvenih đavola“ naizgled isti kao u prvom poluvremenu, ali Sančez sjajnim driblingom pronalazi Hereru koji sjajno grudima asistira Pogbi, i u 53. minutu Pol trese mrežu Mančester Sitija – 2:1.

Резултат слика за man city man utd

Siti kreće sa centra, dva dodavanja, novi posed za Mančester Junajted i prekršaj na polovini Sitija. Sjajno izvođenje Sančeza koji pronalazi Pogbu koji ovog puta glavom trese mrežu. Euforija crvenih šalova na tribinima, „građani“ u neverici. 2:2

Deklasirani Siti nije napadao kao u prvom poluvrmenu, promene u igri su bile znatno primetne, ekipa je primila dva gola u dva minuta. Možda nije mogao Siti, ali Junajted je krenuo.

Резултат слика за man city man utd smaling

Igrao se 69. minut kada je Junajted iskoristio novi prekid i mrežu je zatresao Kris Smoling. Siti je bio potopljen, a Junajted se vratio sa 2:0, na 2:3 i odneo pobedu u gradskom derbiju.

Mančester Siti će proslavu titule morati da potraži u narednom meču.