Liga Evrope: Poznati polufinalisti, Lacio za tri minuta primo tri gola

0
165
UEFA CUP

Večeras su odigrani revanš mečevi fudbalskog takmičenja Lige Evrope u kojima je najveće iznenađenje bila utakmica Salcburg – Lacio

Arsenal je otišao u Moskvu na revanš gde je imao prednost iz Londona 4:1. Moskovljani su dobro otovorili meč i do 75. minuta vodili sa 2:0. Jedan gol delio ih je do potencijane prilike za produžetke ili čak direktan prolaz, ali su se Vengerovi igrači osvestili i do kraja meča izjednačili 2:2.

Резултат слика за arsenal cska

Marsej je sjajnu partiju odigrao kod kuće i zakucao pet golova u mrežu nemačkog Lajpciga koji je poveo na samom startu meča sa 0:1. No, sjajni Francuzi su odmah vratili rezultat u svoju korist i nadoknadili onih minimalnih 1:0 izgubljenh na gostovanju istoj ekipi. Kompletno dobra igra Francuza donela je sjajn meč i golove, a samim tim jedan od glavnih kandidata za osvajanje LE.

Резултат слика за marsej leipzig

Salcburg je ugostio Lacio koji ove sezone igra sjajno i trenutno se bori za plasman u Ligu Šampiona u domaćem prevenstvu. Lacio je došao sa prednošću od čak 4:2, koju nije uspeo da iskoristi pored vođstva od 0:1 u drugom meču.

Trener ekipe Lacia, Simone Inzagi je u 70. minutu napravio nekoliko izmena, time je iz svoje standardne postave izveo naše reprezentativce. Iz igre su izašli Dušan Basta i Sergej Milinković, a onda je krenuo sunovrat.

Malo pre izvršenih izmena Lacio je došao do gola i tada je teorijski sve bilo rešeno. Ko je pomislio da Salcburg može da postigne četri gola. Salcburg je ubrzo izjednačio ali prednost je i dalje delovala nedostižno. Tri gola Austrijanci su ubacili u mrežu Lacija što je bilo dovoljno za preokret i plasman u polufinale.

Резултат слика за marsej lajpcig

Semafor revanš mečeva četvrtfinala Lige Evrope:
Marselj – Lajpcig 5:3 (Ilsanker 6. autogol, Sar 9, Tovin 38, Pajet 60, Sakai 90 – Bruma 2, Augustin 55), prvi meč 0:1.
Sporting – Atletiko 1:0 (Montero 28), prvi meč 0:2.
CSKA – Arsenal 2:2 (Čalov 39, Nababkin 50 – Velbek 75, Remzi 90+2), prvi meč 1:4.
Salcburg – Lacio 4:1 (Dabur 56, Haidara 72, Hi-Čan 74, Lajner 76 – Imobile 55), prvi meč 2:4.

Žreb parova polufinala je u petak u Nionu. Pobednik Lige Evrope steći će pravo igranja u Ligi šampiona 2018/19.