Liga Evrope: Arsenal sa igračem više nije uspeo da savlada Atletiko Madrid

0
181
RatingBet.net

Arsenal je remizirao sa Atletiko Madridom u Londonu 1:1, dok je Marsej porazio Salcburg sa 2:0.

Marsej je protiv Salcburga odigrao u svom stilu i rešio utakmicu u oba poluvremena, rezultatom 2:0, (1:0). Ekipa Marseja je u startu krenula silovito što se isplatilo i već u 15. minutu povela preko Tuvana. Drugo gol u 63. dao je Ni Dje.

Ekipi Arsena Vengera je posao na večerašnjem meču bio dosta olakšan na njenom samom početku.

Odbrambeni igrač Atletiko Madrira je za svega 8 minta igre zaradio dva žuta kartona zbog kojih je morao da napusti igru. Pored višebrojnosti na terenu, igrači Arsenala nisu uspeli da dođu do vođstva do kraja prvog poluvremena.

U 62. minutu Lakazet je zatresao mrežu Atletiko Madrida i sve se činilo kao da se Arsenal polako bliži finalu Lige Evrope. Međutim, igrao se 82. minuta kada je Antoan Grizman ubacio loptu iza golmana Arsenala i sveo na 1:1, koji je bio i krajnji rezultat.

Pošto se utakmica u Londonu završila nerešenim, revanš meč seli se u Madrid gde će „Jorgandžije“ ugostiti ekipu Arsenala. Atletiko vuče prednost iz ovog meča zahvaljujući golu u gostima, te će Arsenal biti taj koji će imati teži posao.