KRAJ ZA AJAKS, ZENIT NEVEROVATNO ISPAO, ČELSI SIGURNO DO SLEDEĆE FAZE…

SHARE
EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI

Fudbaleri Ajaksa su porazom rezultatom 1:0 od Valensije u poslednjem kolu Lige šampiona završili učešće u elitnom takmičenju.

vojvodinainfo

Ajaks se porazom od Valensije na svom stadionu oprostio od Lige šampiona. Ekipu za koju nastupa i srpski reprezentativac Dušan Tadić, ponizio je Rodrigo u 24. minutu utakmice.

Iako je Ajaks kao favorit ušao u ovaj meč, sa prednošću domaćeg terena i spremnosti startnih 11 igrača, ipak su „slepi miševi“ osvojili tri boda i prvo mesto u grupi koje ih vodi u osminu finala Lige šampiona.

Uz Valensiju se iz grupe H u osminu finala plasirala i ekipa Čelsija. Čelsi je bez većih problema pobedio Lil, kako se i očekivalo. Do ove pobede stigli su golovima Tamija Abrahama u 19. i Sezara Aspilikuete u 35. minutu utakmice.

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо

ZENIT OD SIGURNOG PROLAZA DO ISPADANJA

Резултат слика за liga sampiona zenit

Zenit je mogao i da izgubi, ali samo da ne primi tri gola. Ipak, to se dogodilo. Zenit je došao u Portugal da overi učešće u grupnoj fazi i plasira se u narednu. Međutim, igrači Benfike su bili spremni za ovaj meč i sa tri postignuta gola (Ćervi 47, Pici 58, Azmun 79ag) izbacili Zenit potpuno iz evrposkog takmičenja. To znači da za ruskog šampiona neće biti meta ni u Ligi Evrope.