Kik bokseri iz Rume ostvarili odličan uspeh na Evropskom kupu

SHARE
Boks
Boxing

Rumski kik bokseri imali su odličan nastup na Evropskom kupu održanom prošle sedmice u Karlovcu, Hrvatska.

adsteam seo i izrada web sajta

Rumljani su osvojili jednu zlatnu i dve bronzane medalje. Do najsjajnijeg odličja došao je Miloš Vuković, mlađi junior, u kategoriji do 67 kg. Miloš je u polufinalnoj i finalnoj borbi savladao takmičare iz Bosne i Hercegovine, a do zlatnog odličja je stigao tehničkim nokautom.

Bronzane medalje su osvojili Mladen Čestić, senior do 63.5kg – disciplina K1, i Dragan Delić, mlađi junior, u kategoriji do 51 kg – disciplina lou kik.

Izvor: Ruma.rs

Debitant Petar Jovanov, mlađi junior, u kategoriji 63.5kg – disciplina lou kik, je poražen od predstavnika Francuske u četvrtfinalu i tu završio takmičenje. Svi rumski takmičari koji su poraženi pre finala su izgubili od momaka koji su na kraju osvojili turnir u svojoj kategoriji.