Junajted još jednom bez pobede u Premijer ligi – Matić kao štoper!

Matić
Nemanja Matić, foto: Reuters

Fudbaleri Mančester junajteda igrali su nerešeno 2:2  u gostima protiv Sutemptonoa.

Posle nerešenog rezultata sa Kristal Palasom, Junajted ni na gostovanju Sautemptonu nije uspeo da dođe do pobede. Agonija se nastavlja, a navijači sve kritičniji!

Kako je počelo – moglo je biti i gore!

Junajtet je posle samo 20 minuta igre gubilo sa 2:0, međutim furiozno su nadokandili zaostatak i na pauzu otišli sa nerešenim rezultatom. Svakako igra „crvenih đavola“ nije se nešto naročito popravila, tako da do pobede nisu mogli da dođu.

Žoze Murinjo je počeo sa čak pet igrača u poslednjoj liniji i konačno je ispunio ono što je ranije najavljivao, stavio je Nemanju Matića na mesto štopera.

Matić je igrao u paru sa Filom Džonsom, ispred njih je bio mladi Skot Mektomini, da bi u veznom redu igrali Ander Herera, Pol Pogba i Maruan Felaini. Međutim, ni ovakva odbrana nije pomogla Murinju da ostvari svoj plan. U rasponu od svega sedam minuta, u 13. i 20. primili su dva gola.

Golove za domaće postigli su Armstrong 13, Soareš 20, dok su za goste strelci bili –  Lukaku 34, Erera 39.

Ni jedna ni druga ekipa se nije usrećila podelom bodova, pošto Sutempton ostaje u zoni ispadanja, dok je Junajted sedmi na tabeli.