Još jedna sjajna partija „Orlova“ – Egal sa Francuskom kao pobeda

RSS
Oglas

FRANCUSKA – SRBIJA 26:26

Iako“orlovi“ nisu uspeli da upišu pobedu u Francuskoj, hrabrom igrom tokom svih 60 minuta uspeli su da odnesu bod sa gostovanja olimpijskom vicešampionu. I da ponovo zablistaju kako godinama nisu!

Posle pobede 27:24 u Zrenjaninu, revanš Srbije protiv Francuske je bio uspešan, što dokazuje i blistav rezultat na gostovanju najtrofejnijoj rukometnoj selekciji novije istorije!

Jesu „orlovi“ vodili tokom najvećeg dela meča, ali kada su Francuzi „stisli gas“ u finišu meča, Srbija se nije dala. Plesali su naši u napadu, igrali akcije za nezaborav (poput briljantnog „cepelina“), u odbrani su „ginuli“i u završnici su uspeli da odole i da u poslednja dva minuta sačuvaju bod – sa igračem manje!

Isključenje Kukića na početku 39. minuta moglo je da se pokaže kao kobno, ali je Francuska uspela da samo izjednači na 26:26, ne i da stigne do prednosti i preokreta.

Glavni heroj u tome bio je golman Vladimir Cupara, koji je odbranom u poslednjim sekundama meča sačuvao nerešen rezultat.