Fudbal u Nemačkoj počeo! – Haland raspucan, Lajpcig ispao iz trke za titulu?

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda pobedili su Šalke 4:0 (2:0) u derbiju 26. kola Bundeslige, koja je nastavljena posle dva meseca pauze zbog pandemije korona virusa.

Posle više od dva meseca fudbal u Evropi je počeo da se igra, a prvi su na teren izašli prvoligaši i druga liga Nemačke.

U 26. kolu Bundeslige fudbalsku čaroliju ponovo su pokazali Borusija Dortmund predvođena mladom nadom iz Norveške Erlingom Halandom.

Haland je već u prvoj deonici zatresao mrežu za vođstvo protiv gostiju iz Gezelnkirhena za koje nastupa srpski reprezentativac Matija Nastastić.

Na novi gol čekalo se sve do 45. minuta kada je golmana gostujuće ekipe savladao Rafael Gerero.

Samo tri minuta kasnije treći pogodak za domaćina postigao je Azar, a asistent kod oba gola bio je Brant.

Konačan rezultat postavio je Gerero u 63. minutu, posle duplog pasa sa Holandom, kada je po drugi put savladao Šuberta za velikih 4:0.

Favorit Lajpcig izvukao bod protiv Frajburga

Igranje pred praznim tribinama umanjuje prednost i osećaj biti na svom terenu. Tako je u ovom slučaju Lajpcig ostao bez vrlo važih bodova, da bi u finišu utakmice izvukao egal sa Frajburgom.

Jedan od kandidata za titulu nije se najbolje snašao u prvom meču nakon velike pauze, te je protiv neugodne ekipe iz „crne šume“ meč završio rezultatom 1:1, zahvaljujući golu Poulsena u 77. minutu.