Fudbal: Srbija izgubila od Maroka u prijateljskom meču

253

Reprezentacija fudbalera Srbije izgubila je u prvom probnom meču pred Mundijal u Rusiji.

srbija maroko

Beta/AP

Utakmica Srbije i Maroka pod prefiksom prijateljskog meča igrali (1:2) u Torinu.

Prvi put reprezentaciju Srbije predvodio je Mladen Krstaijć, čije najavljene promene u timu, kao i formacciji nisu urodile plodom.

Što se tiče promena, među stativama je bio golman Eibara Marko Dmitrović umesto standardnog Vladimira Stojkovića, dok je mesto desnog beka zauzeo Dušan Basta umesto doskorašnjeg kapitena Branislava Ivanovića.

Pokušao je i samo sa Matićem od defanzivnih vezista, pored koga su igrali Andrija Živković i Adem Ljajić, dok su iza najisturenijeg Mitrovića po krilu delovali Tadić i Kostić.

Na početku utakmice obeležen je jubilej Dušana Tadića, koji je odigrao 50 utakmica za državni tim. Dobio je dres sa brojem pedeset i cveće od predsednika Fudbalskog saveza Srbije Slaviše Kokeze.

Maroko je poveo u 28. minutu golom Hakima Zijeha iz jedanesterca koji je dosuđen posle duela Maksimovića i Amrbata.

Srbija je izjednačila u 37. minutu golom Tadića, posle dobre akcije i dodavanja Adema Ljajića. Samo tri minuta kasnije Maroko je ponovo poveo, a strelac je bio Butaib.

Ovako se završilo prvo poluvreme, gde je u pauzi između trener selekcije Srbije napravio nekoliko promena; umesto Živkovića na teren poslao Luku Milivojevića, Grujić je zamenio Nemanju Matića, a Gaćinović u igru ušao umesto Tadića.

Ipak ove promene nisu urodile plodom i donele poboljšanje u igri. Dalji tok meča prikazao je Kostića kao najopasnijeg, ali bez promene rezultata.

Meč između Srbije i Maroka ostao je kao pečat trenerskom debiju Mladena Krstajića, koji kako kaže; da će novu šansu za ispravak imati već u utorak protiv Nigerije.

Krstajić i Maksimović Foto: FSS

Fudbalski savez Srbije

– Nedostajalo nam je mirnoće u igri i agresije u završnici napada pogotovo u prvom poluvremenu. Posle ove utakmice nam je svima jasnije u kom pravcu će ići formiranje tima kako se bude bližio Mundijal u Rusiji. Ovo je bio prijateljski duel,ali je više nego očigledno da ovakvi mečevi, već u ovoj fazi priprema moraju da se shvate kao takmičarski – naglasio je Krstajić.