Filip Krajinović pobedio Vavrinku u taj brejku trećeg seta!

SHARE
Filip krajnović
© AP Photo / Lynne Sladky

NEVEROVATNA POBEDA FILIPA KRAJINOVIĆA KOME JE VEĆ PRE MEČA PREDVIĐAN PORAZ, MEĐUTIM SRPSKI TENISER JE SJAJNOM IGROM (5:7, 6:2, 7:6) IZBORIO PLASMAN U TREĆE KOLO GDE GA NAJVEROVATNIJE OČEKUJE RODŽER FEDERER.

Krajinović kao potpuni autsajder i nakon izgubljenog prvog seta nije klonuo već je odigrao sjajan meč koji je pretvorio u pobedu.

Vavrinka je imao dva servisa da završi meč, međutim srpski teniser se nije predao i osvojio oba poena, zatim još dva na svoj servis, a onda zadao pobednički udarac.

Filip Krajinović – foto: AP

Filip je od početka zaigrao odlično protiv trostrukog Gren slem šampiona, a sada 37. igrača sveta. U prvom setu su rivali razmenili po brejk, a Krajinović je izgubio gem na svoj servis u najgorem trenutku, kada je pokušavao da izbori taj brek, i to bez osvojenog poena.

Nakon izgubljenog prvog seta Krajinović je u drugom setu rutinski izjednačio prepustivši samo dva gema slavnom Švajcarcu.

Treći set bio je veoma napet, prvo je do brejka stigao Vavrinka, ali je odmah u seldećem gemu Krajinović uzvratio. Do taj breka obojica su osvajali svoj servis, na kraju je srpski teniser izašao kao pobednik.