Eriksen pokazao magiju šuta, Totenhem pobedio Čelsi u Londonu

0
132
eriksen k

Ekipa Totenhema pobedila je na gostovanju Čelsi sa 3:1, u 32. kolu Premijer lige.

Ekipa Antonija Kontea ovim porazom na „Stamford Bridžu“ skoro pa da su se oprostili od Lige šampiona.

Iako Čelsi poveo u 30. munutu golom Morate, ipak nije uspeo da održi potreban nivo igre kako bi došao do tri boda i savladao Totenhem.

Najzaslužniji čovek za preokret Totenhema bio je Kristijan Eriksen koji je u nadoknadi vremena evrogolom šokirao navijače Čelsija. Danac je sa nekih 25 metara poslao pravu „bombu“ ka golu Vilija Kabaljera, koji loptu skoro pa da nije ni video.

U daljem toku meča, tačnije u drugom poluvremenu, Dele Ali je oba puta bio strelac u 62. i 66. minutu.

Ekipa Antonija Kontea nije uspela da se vrati do kraja meč i sve je veća prilika da italijanskog stručnjaka nećemo još dugo gledati na klupi Čelsija.

U narednom kolu Čelsi dočekuje Vest Hem, dok Totenhem gostuje Barnliju.