Dušan Lajović turnir u Lionu završio porazom

0
141
Sportklub

Srpski teniser Dušan Lajović nije uspeo da se plasira u finale turnira u Lionu jer je u tri seta poražen od Dominika Tima – 6:4, 5:7, 6:4.

Dušan Lajović nije uspeo da uđe u finale i da se bori za svoju prvu ATP titulu, ali je pokazao odličnu igru i najavio veliko iznenađenje za sledeći turnir.

Start meča srpski teniser je dobro otvorio, ali je iskusni Austrijanc iskoristio greške u završnici i tako odneo prednost u prvom setu.

Drugi set je tekao u sličnom toku, oba tenisera su bila sigurna pri servisu. Dobar otpor pružali su jedan drugom, a ovoga puta pad koncentracije došao je kod Dominika Tima.

U treći i odlučujući set ušli su agresivno, što je iskoristio iskusniji Dominik Tim i već na 1:1 uzeo prvi brejk. Dušan je sve vreme jurio rezultat, a u momentu kada je bilo 3:2 za tima imao je priliku da uzvrati istom merom, ali nažalost nije uspeo.

Tim će u finalu igrati protiv francuskog tenisera Žila Simona, koji je u polufinalu u dva seta bio bolji od Kamerona Norija iz Velike Britanije.

Sledeći turnir za srpskog tenisera je upravo Rolan Garos, gde će se u prvom kolu sastati sa Čehom Jirijem Veselim.