Čelsi razbio Arsenal u finalu Lige Evrope (VIDEO)

Čelsi, Photo by Michael Regan/Getty Images
Photo by Michael Regan/Getty Images

Fudbaleri Čelsija su rezultatom 4:1 savladali Arsenal u finalu Lige Evrope i osvojili drugi trofej tog takmičenja u istoriji kluba!

Na veliko iznenađenje, posle 0:0 u prvom delu meča, čak pet golova je palo u drugom delu.

U periodu od 16 minuta u drugom poluvremenu izabranici trenera Maurisija Sarija su postigli tri gola i praktično rešili utakmicu.

Резултат слика за chelsea arsenal
The Daily Star Chelsea

Na momenat se učinilo da njihov gradski rival može da učini meč zanimljivijim, posle spektakularnog pogotka rezerviste Aleksa Ivobija, ali je Eden Azar svojim drugim golom na utakmici i definitivno otklonio sve dileme.

Golove za Čelsi postigli su Olivije Žiru, Pedro i Azar (2), dok je za Arsenal strelac bio Ivobi.

Arsenalu ovaj poraz je svakako još teže pao, s obzirom da bi se pobedom tj.osvajanjem titule direktno plasirao u Ligu šampiona. Ovako ostaje još jedna bolna tačka, nakog neuspeha u domaćem šampionatu da se domognu LŠ.