Budućnost slavila u Beogradu: Crvena Zvezda poražena

0
170
ABA1

Košarkaši Budućnosti pobedili su Crvenu Zvezdu 80:76 u prvom finalnom meču ABA lige u beogradskoj hali „Aleksandar Nikolić“.

Budućnost je pokazala da mesto finalu ABA lige je sasvim opravdano. Aleksandar Džikić odlučno i smireno odveo ekipu do brejka u finalu plej-ofa.

StarSport

StarSport

Košarkaši Budućnosti su konkretno zapopčeli meč, gde su imali 7:0 u samom startu. Ekipe su se testirale i čuvale loptu što su duže mogle, što je rezultiralo malim brojem izgubljenih lopti u prvom poluvremenu.

zvezda buducnost finale

Zvezda – Budućnost/ Gordić, Lazić

Zvezda je do kraja druge četvrtine stizala protivnika i okretala rezultat u svoju korist, da bi na kraju otišli na pauzu pri rezultatu 38:37 u korist domaćina.

StarSport

StarSport

Treću četvrtinu je Zvezda dobro otvorila, ali je prelomila Budućnost sa nekoliko dobrih napada i trojki u pravom momentu.

Zvezda je pokušala da stigne zaostatak, što su umnogome i uspeli, ali na 11 sekundi pre kraja, četri poena razlike su bila nedostižna.

StarSport

StarSport

Najefikasniji su u Budućnosti bili Ivanović sa 20 poena i Nemanja Gordić sa 18 poena. Zvezdu je predvodio Alen Omić sa 14 poena, a Tejlor Ročesti je ubacio 13 uz deset asistencija.

Očekuje nas još jedna odlična utakmica koju će Vojvodina Info ispratiti sa terena.