Arsenal je vodio dva puta – ali je Junajted časno odbranio „Old Traford“

SHARE
arsenal
Sjajna utakmica na Old Trafordu, Mančester junajted - Arsenal

Fudbaleri Mančester junajteda i Arsenala remizirali su 2:2 (1:1) posle uzbudljivog derbija na Old Trafordu u 15. kolu engleske Premijer lige.

Arsenal je dobro gradio igru i na jednako dobar način dolazio do prilika, da bi do gola ipak stigao nespretnom odbranom domaćina. Prvo je Arsenal došao preko Mustafija do vođstva u 26. minutu kada je odbrana loše reagovala, a Herera kasno izvadio loptu iz gola. Sudija je pokazao na centar i dao znak da je lopta celim obimom prešla gol liniju.

Mančester je ubrzo vratio egal preko Marsijala, koji je trenutno najbolji strelac „crvenih đavola“ u 30. minutu. Sa nerešenim rezultatom (1:1) se otišlo na pauzu.

Iznenađujuće je Mančester bio bolji nego na prethodnim mečevima, te je očigledno da „jači“ protivnik Junajtedu donosi bolju igru.

man utd arsenal
Džesi Lingard, BBC Foto

Međutim, Lakazet ponovo dovodi Arsenal u vođstvo u 69. minutu, da bi Mančester samo minut kasnije ponovo uzvratio i tako uskratio slavlje arsenalovih navijača. Za 2:2 pogodio je Džesi Lingard i pokazao da je „Old Traford“ teško osvojiva tvrđava.

Svakako, „Tobdžije“ su produžile niz nepobedivosti na 20 mečeva u svim takmičenjima, što je prva takva serija Arsenala od 2007. Međutim, Arsenal od 2006. nije slavio na Old Trafordu.