Argentina je prvak sveta!

0
233

„Gaučosi“ su u finalu bili bolji od Francuza nakon boljeg izvođenja penala, pošto je posle produžetaka bilo 3:3.

Argentina je prvak sveta – pobeda posle penala (4:2)

Montijel pogodio 4:2

Argentina je prvak sveta! Fudbaleri ove države, osvojili su Mundijal u Kataru, pošto su posle penala u finalu savaldali Francusku. U prvih 90 minuta bilo je 2:2, u produžecima 1:1, u penalima 4:2.

Gaučosi su stigli do svoje treće titule planetarnog šampiona, a do pobede nad Trikolorima došli su teže nego što je u jednom momentu izgledalo.

Svoj san ostvario je i Lionel Mesi, koji je u svom poslednjem meču za nacionalni tim uspeo da stigne do najvrednijeg trofeja u svetu sporta, sa čim apsolutno ulazi legitimno u najuži izbor za najboljeg fudbalera svih vremena.

Nedugo zatim, prednost Gaučosa je duplirana, i to fenomenalnom akcijom. MekAlister je u 36. minutu sjajno proigrao di Mariju, da bi ovaj loptu lepo poslao u mrežu i doneo veliko vođstvo četi Lionela Skalonija.

Krenuo je Didije Dešan na sve ili ništa, usledio je festival izmena, iskusni igrači zamenjeni su mladim, hitrim i svežim, ali ništa od toga nismo videli na terenu. Do poluvremena umesto da gledamo kako aktuelni šampion planete juri deficit, posmatrali smo borbu istog tog tima da ne primi i treći. Uspeli su, ali samo u tome i ni u čemu više.

Meč se bližio kraju, a svi su već videli Argentinu kao šampiona, a onda…Sve se okrenulo za 180 stepeni.

Najpre je arbitar dosudio penal za Francuze, a sa bele tačke precizan je bio Mbape u 79. minutu. I samo dva minuta kasnije, isti igrač maestralnim golom donosi izjednačenje i diže Francuze iz pepela. Pokazao je Mbape klasu, i stigao do 11. pogotka na Svetskim prvenstvima, a nema još ni 24. godine.

Francuzi su nastavili ofanzivno, ali nisu uspeli do trećeg gola.

Otišli smo u produžetke, u prvom bez uzbuđenja, ali zato u drugom…Najpre je Mesi doneo 3:2 Argentini, a onda Mbape sa penala uvodi meč u penal seriju. Najluđe finale do sada.

U penal seriji bolji su bili Argentinci koji su slavili sa 4:2